Jak na tom je česká ekonomika, jakými změnami bude muset v nadcházející dekádě projít? A kde hledat příležitosti pro české firmy? Odpovědi a příklady dobré praxe bude hledat konference New Deal for Czechs, která se odehraje ve středu 10. května v karlínské Spojce.

S ekonomy a sociology zhodnotíme aktuální stav české ekonomiky, probereme, jak energetická krize promění český průmysl, nakolik česká energetika „zezelená“ a jak se na tuto změnu musí připravit i distribuční a přenosová soustava. Jakou příležitost pro český byznys představuje ESG a konečně se budeme bavit o tom, co zpřetrhání logistických řetězců během pandemie znamenalo pro české podniky a zda tato strukturální krize přinesla nové příležitosti.

New Deal for Czechs

Program konference:

1. blok – Na startovní čáře – zhodnocení aktuálního stavu české ekonomiky a společnosti s ekonomy a sociology

2. blok – Drahý průmysl – Český průmysl patří k energeticky nejnáročnějším odvětvím v Evropě. Přinesla energetická krize impulz ke změně? Jak se s úsporami elektřiny vypořádávají firmy? Do jaké míry firmy modernizují technologie? A změní se odvětvová struktura tuzemského průmyslu?

3. blok – ESG jako příležitost pro český byznys – Jak transformovat uvažování a rozhodování českých firem, aby se z administrativní povinnosti stala příležitost pro zvýšení konkurenceschopnosti tuzemských podniků? Jak formulovat strategie a cíle, aby byly přínosné dovnitř podniku i navenek? Nastavení ESG reportingu – co by o sobě měly firmy v reportech a navenek říkat?

4. blok – Obnova logistických řetězců – Jak se firmy vyrovnávají s nedostatkem čipů, jak se musí transformovat český autoprůmysl, aby zvládl nástup elektromobility? Součástí bloku je též předání diplomů zástupcům společností oceněných v tradiční oborové soutěži Impuls Logistika.

Vystoupí mimo jiné:

Danuše Nerudová, ekonomka
Jan Juchelka, generální ředitel Komerční banky
Jan Procházka, člen bankovní rady ČNB
Martin Wichterle, majitel společnosti Wikov

Svou účast prosím REGISTRUJTE ZDE do pátku 5. května.

Související