Za deset let existence poradenské skupiny V4 Group jsem se setkal s celou řadou úspěšných společností. Některé k nám přišly už v době, kdy byly zaběhnutou značkou na trhu, jiné na samém začátku svého budoucího rozkvětu. Byla ale i celá řada těch, které ne­uspěly. Důvodů, proč některé společnosti vyrostly do pozic mezinárodně uznávaných značek a jiné skončily dříve, než jaký byl jejich potenciál, je více.

Jedním z klíčových faktorů rozvoje firmy je škálovatelnost produktu, který nabízí. Jinými slovy jde o schopnost produktu reagovat na změny trhu a zvýšit úroveň kvality tak, aby byl schopen uspokojit potřeby co nejširšího spektra zákazníků. Když jsem před dvanácti lety přednášel pro jednu vzdělávací agenturu, její majitel si mi postěžoval, že lituje rozhodnutí podnikat právě v oblasti vzdělávání. A to proto, že je tento segment obtížně škálovatelný. V té době měl do značné míry pravdu. Internetové vzdělávání bylo v plenách a neumím si vybavit, že by tehdy existovala nějaká globálně úspěšná vzdělávací společnost. Přesto s rozvojem technologií přišla obrovská příležitost, která možnosti vzdělávacího byznysu posunula výrazně dále. Vznikly celosvětově úspěšné projekty, například Duolingo.

Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.