Kdo investuje do mechanických kol určených pro rekreační účely, nedělá dobře. Budoucnost jednoznačně patří elektrokolům, jejich nástup v minulém roce zrychlil tak, že to zaskočilo jak výrobce, tak odborníky a zákazníky, říká Jakub Ditrich, expert na e-mobilitu a zakladatel serveru Ekolo.cz.

Prodej elektrokol prudce roste, na trhu v Evropě je jich nedostatek − proč tomu tak je?

V souvislosti s covidovou pandemií se dá říct, že celá západní Evropa nasedla na kola. Dorůstá to až do absurdních rozměrů. Třeba v Paříži se počet lidí, kteří začali jezdit na kole, zvýšil o 250 procent, v Německu kolem sta procent, trh se tak kompletně vyprodal. Nikdy se nic takového nestalo, není co prodávat, pro­tože lidé vzali obchody útokem. V Německu nebo v Anglii to loni často vypadalo jako za socialismu v Mototechně, prázdné regály.

Někteří čeští výrobci by rádi vyráběli víc, ale nemají odkud brát elektromotory, rámy či přehazovačky. Jak je to možné?

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.