V praxi se setkávám s problémem, že mnoho majitelů a manažerů firem zkrátka delegovat nechce, nebo ještě přesněji řečeno, že k tomu doslova nejsou způsobilí. Nechtějí delegovat možná proto, že si budují vlastní pocit důležitosti a nenahraditelnosti. Nejsou způsobilí delegovat možná pro nutkavost vše si udělat sám a pro přesvědčení, že oni jsou ti nejlepší. Ať už je příčinou nízké ochoty delegovat úkoly, projekty, činnosti i celá oddělení do rukou jiných lidí cokoliv, důsledky toho jsou pro firmu toxické.

V prvé řadě je to neskutečná přetíženost lidí, kteří neumí či nechtějí delegovat. Je to logický důsledek toho, že spoustu a spoustu věcí si dělají sami, kontrolují sami, musí si zařídit sami. Prosím, možná to někdo bere za vrcholný projev hrdinství, když pracuje 16 hod. denně − a jak se říká, každý ať je šťastný na svůj vlastní způsob. Nicméně neustálé pracovní nasazení a nerovnováha v životě člověka se v prvé řadě projeví na zdraví (fyzickém, ale především také psychickém) daného jedince, a to už vůbec nemluvíme v lepším případě o podrážděnosti, v horším případě despotismu takto přetíženého šéfa. Postupně se stává pustým ostrovem uprostřed společnosti, v níž je paradoxně obklopen často mnoha lidmi. Trpí tím lidé ve firmě, vztahy jak v podniku, tak v rodině.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.