Za minulého režimu se vtipkovalo, že Tatra 613 je vůz, jímž se vozí československý pracující lid… prostřednictvím svých volených zástupců. Dnes by šlo podobně absurdně špičkovat o evropských dotacích: že jsou to miliardy eur, díky nimž vzkvétá Česká republika… formou zvelebení pašaliků jejích politiků. Protože s jistou nadsázkou to tak je. Tok velkorysého proudu peněz z Bruselu byl v uplynulých 15 letech českého členství v Evropské unii směrován převážně tam, kde to posloužilo zájmům našich celorepublikových či regionálních předáků. Zájmům jistě více politickým než jen ryze osobním. Ale zájmy státu a jeho prosperity při tom ostrouhaly. Což má svoje důsledky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.