Tak to vypadá na šťastný konec jedné masivní české "migrační vlny". České firmy začaly houfně opouštět státy s daňovým zvýhodněním neboli daňové ráje, kam kdysi prchly za lepším živobytím. Jak zjistila poradenská společnost Bisnode, návrat během prvního kvartálu letošního roku ohlásilo 259 podniků, což je víc než za celý loňský rok (226) i než za roky 2017 a 2016.

V porovnání s celkem 12 546 českými firmami ovládanými i nadále z daňových rájů jde jen zhruba o dvouprocentní úbytek. Nejen co do počtu firem, ale i objemu kapitálu v základním jmění. Přesto je to už čtyři roky trvající trend. A dokonce si to můžeme představit jako proud silnější, než když se do své domoviny po občanské válce vracejí řádově tisícovky z milionů syrských utečenců.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.