Futurologové se předhánějí v odhadech, jak bude vypadat budoucí svět plný umělé inteligence. Ač je její rozšíření nyní téměř jisté, odhadovat skutečnou podobu budoucnosti je stále činnost spíše věštecká. Koneckonců již pro letošní rok věštily některé historické předpovědi létající automobily.

Jaká úskalí s sebou používání umělé inteligence nese dnes? V aktuálním stadiu technologického pokroku je čím dál běžnější používat počítačové programy pro cílení reklamy, rozpoznávání obličejů či například posouzení schopnosti splácet úvěr. Specifikem takového softwaru je schopnost strojového učení. Proces zjednodušeně vypadá tak, že do pro­gramu se jako do trychtýře nalijí obrovská množství dat, která program následně analyzuje. Problém nastává ve chvíli, kdy se systém naučí dopracovat k výsledkům samostatně. Nebývá totiž většinou možné zpětně rozklíčovat, jakým způsobem ke konečnému výsledku dospěl.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.