Akciové trhy už roky míří téměř nepřetržitě vzhůru. Přirozeně se tak množí otázky, jak dlouho ještě? Nepřijde už nějaká korekce? Americká centrální banka je připravena opatrně snižovat svou bilanci a její evropský protějšek od Nového roku omezí nákupy na polovinu. Pro obavy z prudkého nárůstu výnosů není zatím důvod. Inflace na obou stranách Pacifiku zůstává nízká. Výsledky firem jsou však stále příznivé. Ale nejde jen o ně. Předvolební plány amerického prezidenta Trumpa, především pak daňová reforma, vzbudily velmi silná očekávání. Bude těžké tak vysoká očekávání naplnit. V souvislosti s asijskými trhy se znovu připomíná prudký propad čínských akcií na počátku roku 2016. Opět se prstem ukazuje na čísla o předluženosti celé ekonomiky a nesplácených úvěrech schovávaných v bilancích tamních bank.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.