Zastánci brexitu slibovali, že odchod z Evropské unie Británii nakopne směrem k nevídanému hospodářskému růstu. Stačí prý setřást okovy, kterými zemi svazuje bruselská byrokracie. Argumentace to byla od A do Z vylhaná. Stačil pohled na statistiky, aby se mohl každý přesvědčit, že Británie je už teď jedna z nejméně regulovaných ekonomik v rámci OECD. Samotný fakt, že jste členy EU, tedy k nárůstu dusivé byrokracie nevede. Většina Britů se ovšem na statistiky nepodívala a odhlasovala si odchod z unie. Důsledky už začínají pociťovat. Demonstrace proti návrhu nového rozpočtu (na snímku) ministra financí Philipa Hammonda na tom těžko něco změní. V britské státní kase bude méně peněz, než s kolika politici počítali. Ukazují to odhady růstu ekonomiky pro tento rok − nebudou to dvě procenta, ale jen 1,5 procenta. Přidejme k tomu propad libry a stoupající inflaci, která roste výrazně rychleji než mzdy. Závěr je jasný: Británie začíná chudnout.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.