Teroristka promluvila na půdě Evropského par­lamentu. A dočkala se ovací vestoje. Zpráva o této události z konce letošního září v médiích poněkud zapadla; české noviny se jí věnovaly jen okrajově a se zpožděním. Přesto − nebo právě proto − je nezbytné na tento skandál upozorňovat a nenechat jej bez odezvy. O co přesně šlo?

Poslanci krajně levicové španělské strany Izquierda Unida, která je součástí poslanecké skupiny Spojená evropská levice / Severská zelená levice, pořádali na konci září v Evropském parlamentu seminář o roli žen při dění v Palestině. Jako hlavního hosta pozvali Leilu Chalídovou. Tedy ženu, která v 70. letech provedla spolu s komplici dva únosy civilních letadel. Přestože se oba incidenty obešly bez lidských obětí, šlo bezpochyby o teroristické činy.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.