Veřejnost může opět po roce vybrat nejlepší legislativní počin, který přijali čeští poslanci a senátoři. Osmý ročník ankety Zákon roku 2016, který organizuje společnost Deloitte Legal, bude přitom zřejmě jeden z nejvypjatějších. Do finále se totiž probojovala elektronická evidence tržeb, která je jako vlajková loď ministerstva financí součástí procesu digitalizace a modernizace státní správy. Ani v samotné nominační radě, která šestici letošních finalistů vybírala, nebylo o tomto zákoně jasno. Na jednu stranu se cení snaha o efektivnější výběr daní a s tím spojené narovnání podnikatelského prostředí, na druhé straně pak stojí nedotažený způsob provedení evidence.

Cílem ankety je přispět k diskusi mezi českými podnikateli, politiky a veřejností o kvalitě právních předpisů a jejich dopadu na podnikatelské prostředí v České republice. To se s elektronickou evidencí tržeb jistě naplní. Zároveň je otázkou, nakolik se necháváme u tohoto zákona unést mediálním obrazem, nářky stánkařů a hospodských − to vše na úkor samotné podstaty evidence: již zmíněné rovnosti mezi podnikateli. O síle odporu či obliby EET rozhodne veřejnost svým hlasováním. Výsledky je těžké předjímat, přesto bude samotný proces hlasování rozhodně vypjatý.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.