Lucie se ptá

Vyvolávají v nás stejné reakce a pocity jako kdysi "šprti" a "žalobníčci" na základní škole. Jen jsou starší a odrostlejší a vyskytují se snad v každé práci. Místy se chovají přehnaně loajálně a místy mají zjevně strach, že přijdou o nálepku chváleného premianta. Nebo co hůře − že ji vůbec nezískají. Chování má různé podoby. Jedna je čistě virtuální. Jde o věčné přeposílání e-mailů a odpovědí v kopii osobám, kterým primárně nejsou vůbec určeny. Často přitom putují rovnou k někomu nadřízenému. Výsledkem je tápání a často naštvání recipientů − jak těch, kterých se to bezprostředně týká, tak všech ostatních.

Člen mého týmu posílá neustále naši komunikaci v kopii šéfovi. Jako by se zaštiťoval, že něco dělá dobře nebo že něco vůbec dělá. Co za tím vězí a jak to zarazit?

Jiří Devát odpovídá

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.