Zdravý člověk neexistuje. Je jen špatně diagnostikovaný pacient. Tak to aspoň tvrdí vousatý lékařský vtip. Jenže legraci stranou, ono to tak začíná opravdu být. Medicína dnes dokáže vyléčit nemoci, se kterými si v minulosti neporadila. Dožíváme se stále vyššího věku a při celkově vyšší kvalitě života. To je fajn! Ale není to zadarmo.

Jak říká v posledním vydání amerického podcastu Freakono­mics lékař a vysokoškolský profesor Marty Makary, v Americe dnes žije "nejvíc diagnostikované obyvatelstvo v historii světa". A platí to i o evropských a dalších vyspělých zemích. A kupodivu, není to dobře. Ve zkratce řečeno, začínáme být "přeléčení". Paradoxně se to ukazuje i ve statistikách.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.