Tak se konečně naplno odkopali. Reakce na smrt jednoho z posledních komunistických diktátorů Fidela Castra ukázaly opravdové smýšlení mnoha světových levicových politiků. Neuvěřitelné pochopení pro tyrana, který nechal popravit či zavřít tisíce politických odpůrců, projevili "demokraté" napříč celým světem. Pro nás jsou zajímaví především dva: šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker a evropská ministryně zahraničí Federica Mogheriniová. Jejich kondolence a slova o velkém muži, jehož odkaz posoudí až historie, snad konečně otevřely oči i těm nejzarytějším eurooptimistům svobodného smýšlení. Řekněme to natvrdo. V čele spolku zemí, které se holedbají svými "západními hodnotami", bojem za lidská práva a sociální spravedlnost, stojí i obdivovatelé tyrana. Lidé, jimž imponuje vrah a diktátor porušující během svého života prakticky všechno, zač údajně bojují.

Ještě na vás čeká 0 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.