Zájem Čechů o investice do podílových fondů již několik let po sobě roste. Ke konci třetího čtvrtletí tohoto roku byla hodnota majetku, který v nich mají lidé a instituce investován, 416 miliard korun. To je zhruba o 50 miliard korun více než před rokem. České domácnosti přivádějí k investicím do investičních fondů zejména nízké až nulové úrokové sazby na běžných a spořicích účtech. Roli sehrává také zvyšující se finanční gramotnost a povědomí Čechů o různých finančních produktech.

Stále více lidí si uvědomuje, že se musí nějak zajistit na dobu, kdy budou v penzi. Historická zkušenost je taková, že v Česku proběhla penzijní reforma, která nedopadla úplně nejlépe. "Jejím pozitivním důsledkem ale bylo, že se mnoho lidí zamyslelo nad tím, co by mohli dělat pro to, aby měli v penzi nějaké prostředky," řekla při debatě Hospodářských novin o zhodnocování úspor Jana Brodani, ředitelka Asociace pro kapitálový trh (AKAT).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.