Staví se jako skříň z obchodu Ikea. Krabice doputují lodí nebo letadlem a dvojice běžně proškolených mechaniků by ho pak měla za 12 hodin složit. To je nové vozidlo jednoduše nazvané Ox, za kterým stojí britská společnost Global Vehicle Trust (GVT) a její majitel sir Torquil Norman. Má nelehký cíl − rozpohybovat lidi v zemích takzvaného třetího světa, kteří si v lepším případě mohou dovolit spíš jen postarší motocykl.

Klasické auto není levnou záležitostí. Vývoj, výroba dílů, doprava, to vše stojí nemalé prostředky, které se prodejem musí vrátit. GVT na to jde ale jinak. Jeho Ox je vozem s velmi jednoduchou konstrukcí a designem. Má malou kabinu a korbu, kterou je možné zakrýt plachtou. Přesto se na jeho vzniku podílel jeden z nejslavnějších designérů současnosti − Gordon Murray. Muž, který navrhl nejrychlejší supersport devadesátých let McLaren F1, přišel také s chytrou myšlenkou umístit pracoviště řidiče doprostřed kabiny. Tím se ušetří za výrobu verzí pro řízení vpravo nebo vlevo.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.