Balkánská cesta je uzavřena, o to více migrantů a uprchlíků vyráží do Evropy ze severoafrického pobřeží. Statisíce jich dorazily do cíle vlastními silami, desítky tisíc vylovila z moře italská pobřežní stráž či agentura Frontex, tisíce lidí utonuly. Evropané, jimž jejich humanismus nedovolí se založenýma rukama sledovat potápějící se vratké bárky, se dostávají do začarovaného kruhu. Aby předešli ztrátám na životech, vozí migranty již od libyjského pobřeží, čímž ale zároveň usnadňují práci pašerákům a motivují je k horečnější aktivitě. Na cestu se tak vydává více a více Afričanů. Neziskové organizace či Frontex jich stále více dovážejí do Itálie, ale stále více se jich také zachránit nepodaří a tonou − nepřímo jako důsledek našeho humanismu… Existuje cesta ze začarovaného kruhu? Bez ztráty ideálů zřejmě nikoliv.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.