Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Přečtěte si více o službě.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Nevadí vám vyhrocené situace, neoblomí vás ani pláč a prosby? Pak byste se mohli dobře uživit jako exekutor. Máte manažerské vlohy, snadno nacházíte řešení a nemáte problém říkat svým podřízeným nepříznivé zprávy? Zkuste to jako krizový manažer.

Počítat ale musíte s tím, že vás lidé nebudou mít rádi. Zvolili jste si totiž profesi, která patří k těm veřejností neopovrhovanějším. Alespoň podle ankety, kterou týdeník Ekonom udělal mezi předními tuzemskými headhuntery. Z té vyplývá, že ke dvěma zmíněným patří ještě revizor, taxikář a realitní makléř.

Svorně by se dalo říct, že se ti, kteří tato povolání vykonávají, ničeho neštítí. "Velmi často bývají tyto profese veřejností vnímány negativně, protože se s nimi setkáváme v nepříjemných životních situacích," dává jim společný jmenovatel marketingová manažerka personální agentury Grafton Jitka Součková.

Nejen vlastní, ale i zprostředkované neblahé zkušenosti jsou důvodem, proč tato povolání veřejnost vnímá mnohem negativněji než jiná. "Například taxikáři si za svoji pověst mohou tak trochu sami. Nešvarů, které se objevovaly a ještě stále objevují v souvislosti s tímto povoláním, je celkem dost, počínaje nedochvilností přes porušování dopravních předpisů až po téměř pověstnou nepoctivost pražských taxikářů," konstatuje ředitel personálně‑poradenské společnosti Hays Ladislav Kučera.

Za pošramocené renomé vděčí sami sobě i realitní makléři. Zpronevěra peněz, špatně odvedená práce a vysoké provize "za nic". To jsou hlavní důvody, proč se lidé při prodeji nemovitosti někdy raději spoléhají sami na sebe. Obzvlášť silné antipatie má česká veřejnost k exekutorům. Na vině je jejich zdánlivá chladnokrevnost a porušování předpisů.

Jak se ale na své povolání dívají lidé, kteří se jednou z těchto nevděčných prací živí? Týdeník Ekonom se sešel s pěticí "nenáviděných", kteří na svůj obor rozhodně nedají dopustit.

obalka Ekonom 2016 8Příběhy exekutora, revizora, krizový manažera, taxikáře a realitního makléře najdete v aktuálním čísle.

Nový Ekonom si můžete objednat i přes SMS. Číslo je ke stažení také v nových aplikacích Ekonomu na iPadu, iPhonu a zařízeních se systémem Android.

Související