MICHLiq analyzoval všechny strategie a akční plány, které politici a úředníci na ministerstvech za poslední roky udělali. A máme tři problémy: Je toho moc, je to nesrozumitelné a nikdo to nevyhodnocuje. Moc? Sto dvacet strategických dokumentů na jednu zemi. Nesrozumitelné? Díval jsem se schválně na strategii k Schengenu a je tam opatření "V souvislosti se spuštěním aplikace systému NSVIS provést upgrade systému AFIS". Koukal jsem na Obrannou strategii z roku 2012 a místo, aby tam bylo, že třeba zdvojnásobíme profi armádu a zálohám dáme lepší výbavu, je tam spousta klišé v čele s tím, co je uvedeno u strategie obrany tohoto státu: "Za zajišťování obrany území našeho státu, jeho demokratického systému, občanů a jejich práv a svobod je odpovědná vláda České republiky. Obrana je zároveň záležitostí všech složek státní správy, územní samosprávy, právnických osob i občanů. Vláda České republiky garantuje, že ozbrojené síly České republiky splňují požadavky pro obranu suverenity a územní celistvosti státu v rámci kolektivní obrany NATO." Ve strategii pro rovnost žen a mužů je zase uvedeno, že "celosvětově vlastní muži 99,1 procenta půdy, ženy pouze 0,9 procenta" - takže strategií asi bude zabírání půdy ženami nebo co já vím.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.