Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Kromě technicky velmi složitého systému pro autonomní ježdění jsou to také mnohem méně náročné nápady. Důvtip však nepostrádají. Co takhle udělat ze zaparkovaného vozu "poštovní schránku" pro rozměrné zásilky?

Volvo chce vyřešit klasický problém zásilkových služeb. Poslíček dorazí na určenou adresu, ale doma nikdo není. Proto musí adresátovi zanechat vzkaz, aby si balík vyzvedl na výdejním místě, čímž se ale zase ztrácí kouzlo doručování zásilky až domů.

Švédové se nad touto strastí zamysleli a přispěchali s nápadem. Adresát může poslíčkovi zaslat kód, kterým se jednorázově na dálku otevře kufr jeho auta. Poslíček pak do něj zásilku uloží a adresát si ji později vyzvedne.

Automobilka už toto řešení testuje ve švédském Göteborgu. Na službě spolupracuje se zásilkovou společností PostNord a umožňuje tímto způsobem posílat menší zásilky.

Jde bezesporu o zajímavý nápad. Otázkou však zůstává, zda má šanci na rozšíření. Ne každý majitel vozu totiž bude rád, když se jeho auto - byť jednorázově - zpřístupní cizímu poslíčkovi. Dalším problémem je, že majitelé své auto využívají i na cesty do práce. To už je pak jednodušší nechat si zásilku doručit přímo do kanceláře.

Související