Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Auto má futuristický design, který částečně vychází z hybridního supersportu Porsche 918 Spyder. Uvnitř je ale kabina pro čtyři cestující.

Odborníci se domnívají, že kromě pohonu tak auto předvádí i pravděpodobné křivky budoucího sedanu, který v hierarchii značky spadne pod model Panamera. Bude samozřejmě jezdit hlavně s běžnými dieselovými a benzinovými motory.

Jenže pak by v roce 2018 měl na řadu přijít čistý elektromobil. Auto bude prý dosahovat výkonu 600 koní, který mu zajistí start z nuly na stovku za 3,5 sekundy a maximální rychlost 250 km/h. To je přesně teritorium, kde se pohybují nejdražší verze Tesly Modelu S.

A totéž se dá říct i o dojezdu. Ten by měl dosahovat vzdálenosti až 500 kilometrů a na superrychlonabíječce by se články měly do 80 procent kapacity dostat za 15 minut. Tesla by tak přišla o svou výhodu dosud jediného reálně použitelného elektromobilu pro dálkové cestování.

Na druhou stranu - do roku 2018 zbývá ještě příliš mnoho času. Dá se čekat snad i příchod nástupce Modelu S. Nicméně touha Porsche, potažmo koncernu VW bojovat s Teslou je zajímavou ukázkou toho, jak jedna technologicky zajímavá, ale poměrně malá firma může ovlivňovat automobilové giganty.

Související