Ekonom přes SMS

Pošlete do úterý 22:00 SMS ve tvaru: EKONOM JMENO PRIJMENI ULICE CP OBEC PSC na číslo 90211 a časopis Ekonom Vám doručíme až domů. Více zde.

Cena SMS služby včetně doručení výtisku je 49 Kč vč. DPH. Službu technicky zajišťuje ATS Praha.

Sledovat zaměstnanost absolventů, odhadnout budoucí plat, "proklepnout" si pedagogy. Existuje spousta možností, jak vybrat nejlepší vysokou školu.

V Česku se sestavuje hned několik žebříčků, jež řadí fakulty podle různých kritérií. „Pohled studentů v nich však zpravidla chybí,“ říká Daniel Novák z Asociace studentů a absolventů. Proto s kolegy rozjel anketu Fakulta roku, která je postavena právě na hodnocení studentů. Ostatně když si maturanti vybírají vysokou školu, často vsadí hlavně na reference kamarádů.

Do ankety Fakulta roku se zapojilo více než 23 tisíc studentů a absolventů. Posuzovali vysoké školy a fakulty v pěti základních kategoriích. Podrobně se rozebíralo, kde se školám dařilo více a kde méně.

Absolutním vítězem ankety Fakulta roku se stala Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Zároveň vede žebříček nejlepších ekonomických fakult na veřejných vysokých školách.

Sesadila z pomyslného trůnu loňského vítěze – Národohospodářskou fakultu VŠE. "K dobrému umístění nám zřejmě pomohly osobnější vztahy se studenty," myslí si děkan hradecké fakulty Václav Janeček.

 

Nejlépe skórovali v kategorii studijní prostředí. "Naší silnou stránkou je tým. Drtivá většina vyučujících považuje fakultu za svou a podle toho se snaží pracovat," říká Janeček, který vsadil také na kontakty se zahraničím a výuku v angličtině.

obalka Ekonom 2015 7Kompletní výsledky rozsáhlého hodnocení v 5 kategoriích a 18 oborech má týdeník Ekonom exkluzivně k dispozici a najdete je v aktuálním vydání. A jako bonus přinášíme na konci tématu přehled platů absolventů podle škol a oborů. 

Aktuální Ekonom si můžete objednat i přes SMS. V elektronické podobě je k dostání i na iPadu a iPhonu a tabletu Samsung.

 

Související