Severské země postoupily ve srovnání s ostatními státy mnohem dále s ohledem na zajišťování rovných příležitostí ženám. Mateřská dovolená je zde skutečně velkorysá. Státem zajišťovaná péče o děti je prvotřídní. Vysokoškolaček je zde více než vysokoškoláků v poměru šest ku čtyřem. Polovinu finské vlády a 57 procent švédské tvoří ženy. Podle nejnovějšího globálního indexu, který sleduje rovnost mezi pohlavími a který vypracovává Světové ekonomické fórum (WEF), patří prvních pět míst Vikingům: na prvním místě je Island následovaný Finskem, Norskem, Švédskem a Dánskem. Země v tomto regionu jsou také v celosvětovém měřítku na prvních místech s ohledem na zavádění kvót sledujících zastoupení žen ve správních radách firem. Tento trend zahájilo Norsko a v současné době zde platí povinnost, na jejímž základě musejí společnosti kotované na burze vyhradit alespoň 40 procent míst ve správních radách ženám. Podobné požadavky zavedl také Island, Finsko a některé další evropské země.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku.

První 3 měsíce, pak 199 Kč měsíčně

S předplatným získáte

  • Web Ekonom.cz bez reklam
  • Možnost sdílet prémiový obsah zdarma (5 článků měsíčně)
  • Možnost ukládat si články na později
Nebo
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.