Rostoucí příležitosti v různých odvětvích průmyslu jsou důvodem, proč ekonomická diplomacie upřednostňuje hledání perspektivních oborů před určováním exportních destinací. Ostatně problém, který řeší exportéři, není, "co bych mohl vyvézt do Brazílie", nýbrž "kam mohu vozit své traktory či generátory, tedy kde bude můj výrobek konkurenceschopný a kde je po něm poptávka". Z toho plyne, že model prioritních zemí je v praxi pro podniky velmi těžko použitelný. Rostoucí ekonomický potenciál vybraných států musíme brát v úvahu, pro exportéra je však využitelnější informace, ve kterých teritoriích se může se svým produktem uplatnit. Pro stát se jedná o důležitou informaci, podle níž může lépe plánovat a koordinovat své aktivity na podporu českých ekonomických zájmů.

Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.