V minulých týdnech se na stránkách západních deníků a týdeníků objevily inzeráty očerňující finančníka Paula Singera a jeho hedgeový fond Elliott Management. Má se prý dopouštět vydírání. Za inzeráty nestojí nikdo menší než Cristina Fernándezová Kirchnerová, současná prezidentka Argentiny.

Důvodem k vedení takovéto kampaně jsou dluhopisy, které Singer ještě s jedním fondem levně nakoupil v době, kdy nikdo nevěřil, že je Argentina kdy splatí. Jenže dravý finančník podnikl takové kroky, které vedly až k rozsudku amerického Nejvyššího soudu: Argentina musí do konce července fondům zaplatit 1,5 miliardy dolarů, jinak po 13 letech opět zbankrotuje.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.