Dodávkami automobilů z Nošovic na vzdálené trhy řeší firma propad evropské poptávky a zajišťuje tak plné využití výrobní kapacity zdejšího závodu.

 

Do Mexika bude firma od dubna dodávat sportovně-užitkový vůz typu Hyundai ix35. Do prodeje tam půjde od prvního května. Vaněk zdůraznil, že mexický trh je obrovský a v Mexiku rychle roste počet příslušníků střední třídy, která se může takový vůz dovolit.

 

Slezská továrna tak bude jedinou českou automobilkou vyvážející kompletní vozidla do Mexika. Mladoboleslavská Škoda tam totiž dodává jen motory a převodovky, kolínská TPCA do Mexika nevyváží nic.

 

Dodávky vozů typu Hyundai ix35 do Mexika způsobí, že podíl této řady na celkové výrobě automobilů v Nošovicích vzroste ze současných 48 procent na zhruba 49 procent.

"Průměrný měsíční hrubý příjem v nošovickém závodě byl loni asi 30 100 korun. V dělnických profesích činil asi 27 700 korun, což znamenalo meziroční nárůst o 3,6 procenta," říká Vaněk.

 

obalka Ekonom 62014Více najdete v novém vydání týdeníku Ekonom, které vychází ve čtvrtek 6. února. Přečíst si ho můžete i na iPadu a iPhonu, tabletu Samung a dalších zařízeních se systémem Android.

Související