"Pojďme do toho," předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg uzavřel "Tříkrálový projev".

Zřejmě výzva dalším stranickým lídrům, aby si také střihli nějaký ten projev. Poté, co Vánoce obsadil Miloš Zeman, Nový rok Václav Klaus a Tři krále Schwarzenberg, se třeba Pavlu Bělobrádkovi nabízí Velikonoční pondělí, Andreji Babišovi Světový den výživy (16. říjen) a Tomiu Okamurovi narozeniny japonského císaře (23. prosinec).

 

"Doufám, že pan předseda Sobotka pana prezidenta svým šarmem přesvědčí, že je to správná nominace," šéf hnutí ANO a budoucí ministr financí Andrej Babiš k nominacím ministrů vznikající vlády.

Paralela s byznysem pro pana Babiše: pokud by Bohuslav Sobotka vzal všechen svůj šarm a vložil ho do firmy, bude mít tato firma záporný základní kapitál.

 

"... jde o určité potvrzení toho, že kroky, které činíme, jsou v kontextu současného stavu poznání v oblasti teorie a praxe měnové politiky širokým odborným publikem hodnoceny jako adekvátní a účinná reakce na situaci, ve které se česká ekonomika dnes nachází," guvernér České národní banky Miroslav Singer poněkud kostrbatě komentuje ocenění "evropský centrální bankéř roku", které i díky podzimní intervenci na oslabení kurzu koruny získal od prestižního časopisu The Banker.

... jde o určité potvrzení toho, že kroky, které guvernér Singer a spol. činí, jsou v kontextu současného stavu poznání širokým odborným publikem hodnoceny jako adekvátní a účinná reakce centrálních bankéřů "s gulami".

 

"... bankovní dohled není springfieldská jaderná elektrárna," guvernér Singer v rozhovoru pro HN o tom, že v bankovní radě ČNB sedí kvalifikovanější odborníci než Homer Simpson.

Škoda. S Homery by byla větší legrace. Navíc až Česko přijme euro, postačí pro členy rady právě kvalifikace a schopnosti na úrovni Homera S.

 

"Prvních 10 let jsem se vůbec nestarala o svoji kariéru. Šlo mi jen o to, vydělat nějaké peníze a dělat svůj oblíbený sport," Inga Bealeová, od prvního července nová šéfka Lloydovy pojišťovny, která hrála do třicítky závodně ragby.

Sympatické a upřímné doznání od ženy, která se na počátku kariéry v pojišťovnictví plném mužů stala terčem nejapných narážek, po roce utekla a nějaký čas raději dělala recepční v BBC. Nyní všechny šovinisty porazila položením výstavní a hlavně rozhodující "pětky".

 

"Ano, byla to korupce a při obchodu s vrtulníky se uplácelo," indický ministr obrany A. K. Anthony ke skandálu, kdy italská firma Finmeccanica uplácela desítkami milionů dolarů tři bratry někdejšího šéfa indického vojenského letectva.

Akvárium či vana na kapříky, mnoho kapříků - povinná výbava vrtulníků pro Indii i gripenů pro Česko.

 

"Policie ČR: Váš počítač byl zablokován. Porušili jste autorské právo nebo prohlíželi zakázaný pornografický obsah. Chcete-li odemknout počítač a vyhnout se dalším právním následkům, jste povinni zaplatit kauci ve výši dva tisíce korun," píší hackeři v "oznámení", kterým straší uživatele internetu.

Inspirace pro Policii ČR a budoucího ministra financí. Se sklonem Čechů k neřesti a "půjčování si bez dovolení" by výnosy daně z "nelegálního obsahu" mohly být významným příjmem státního rozpočtu a pravidelně sanovat jeho schodky.

Související