"Mám tě, Apple !!! Siri připouští práci pro #NSA," napsal k přiloženému screenu, který zveřejnil přes svůj twitterový účet. Jestli Apple na postřeh Dotcoma rychle zareagoval a hlášku stáhl, nebo si to výstřední boháč celé vymyslel, už teď ale jen těžko zjistíme (ačkoliv existuje i francouzská verze). Když totiž Siri položíte stejný dotaz právě teď, dostanete nesmyslnou odpověď: "To je o tobě, ne o mně."

 

Abychom ale byli féroví, Apple má dnes velký den. Po roce stížností ze strany fanoušků, zklamaných nedostatkem inovativních novinek, může na večerní tiskové konferenci představit něco skutečně nového. Dlouhou dobu se spekulovalo o chytrých hodinkách. A i když poslední informace naznačují, že je Apple představí až příští rok, konkurence zareagovala protiútokem.

 

S chytrými hodinkami se v posledních dnech roztrhl pytel - svou verzi hodinek, které mají částečně zastat funkce telefonu, představil Samsung, Qualcom a dokonce automobilka Nissan (!). Chris Ziegler z magazínu The Verge je ale přesvědčen, že si ne všechny zaslouží označení "chytré hodinky". Od konceptu stylových hodinek s dlouhou výdrží jsou totiž podle něj například ty od Samsungu zatím na hony vzdálené.

 

 

 

 

Zato miliardář Elon Musk představuje dechberoucí novinky téměř na každodenní bázi. Jeden den si po vzoru superhrdiny Iron Mana (údajně se jím skutečně inspiroval) pomocí gest prohlíží na monitoru 3D model rakety, kterou si následně vytiskne na revoluční tiskárně pracující se slitinami kovu místo obyčejného plastu...

 

 

 

... a o pár dnů později testuje novou verzi rakety Falcon, která by měla umět nejen vzlétnout, ale i bezpečně přistát. Nic si přesto nenalhává. Nový model se prý skládá z tolika zatím neozkoušených technologií, že je šance na měkké přistání jen zhruba deset procent.

 

 

 

Spoluzakladatel videoherní společnosti Bioware Ray Muzyka nedávno podnikl cestu mezi primitivní kmeny v amazonském deštném pralese, do batohu si ale přibalil jeden artefakt, který vyrazil tamním dětem (a nejen dětem) dech - iPad. Mohli si na kterém si zahrát jednoduchou hru a prohlédnout fotografie.  Z magického momentu vznikla tahle nádherná fotografie.

Související