Nejpřitažlivější je na něm ale cena - pouhých 35 dolarů. A přestože je podle prvních recenzí na zařízení zatím pořád co ladit, podle Huntera Walka má začínající souboj technologických gigantů (Google, Apple, Microsoft) o obývákovou obrazovku už první poražené. Jsou jimi výrobci chytrých televizorů, kteří teď budou jen těžko přesvědčovat zákazníky, aby přešli na jejich nejnovější modely, které budou umět ve skutečnosti méně než malá placka za pár set korun.

Podobně nervózní může být podle novináře Christophera Mimse i automobilka Tesla Motors miliardáře Elona Muska, jejíž vydařené elektromobily doposud jen těžko hledaly konkurenci. Minulý týden se jedna objevila. BMW představilo luxusní elektromobil BMW i3, které okamžitě vzbudilo vlnu celosvětového zájmu. Německá automobilka svým vstupem na nový segment trhu totiž naznačila, že elektromotory nejsou jen slepá vývojová větev automobilového průmyslu.

 

 

Zatímco BMW ale svou novinkou bude cílit na movitější klienty, firma Apple začne lovit nové zákazníky naopak mezi lidmi, pro něž jsou současná zařízení s logem nakousnutého jablka cenově nedostupná. Jestli není tento snímek z čínské továrny podvrh, pojmenuje Apple svůj levný smartphone iPhone 5c. "C" v názvu může podle twitteristy Amana Asraniho zajímat cokoliv; od colour (bude se prý bude vyrábět ve více barvách) přes cheap (levný) a compromised (zrazující dosavadní uživatele iPhonu, kteří si spojují Apple s kvalitními výrobky vykoupenými cenou) až po crap (šmejd).

 

 

Smartphonům se mimochodem v USA daří překvapivě dobře v oblastech mobilního bankovnictví. Podle Wall Street Journal kavárenský řetězec Starbucks přijímá z mobilních telefonů už víc než desetinu všech plateb.

 

 

Zatímco za oceánem míří bankovní služby kupředu mílovými kroky, v Česku se nemůžete spolehnout ani na internetové bankovnictví. Zatímco klienti některých bank se nemohli minulý týden přihlásit k internetovému bankovnictví vůbec, jeden zákazník Komerční banky se naopak dostal do databází, kam by neměl mít běžný uživatel přístup. Trefně to okomentoval Pavel Kout.

Související