Jste lepší než váš šéf? Máte šanci dostat se na jeho místo? Málokdo si myslí, že by práci svého nadřízeného s grácií nezastal. Jenže zdaleka ne všichni dovedou své schopnosti posoudit realisticky.

 

Budete při případném přeskakování šéfa bez šance, nebo hravě zvládnete obsadit jeho křeslo? Odpověď vám může dát krátký test z titulní strany nového vydání Ekonomu. Pokud se rozhodnete šplhat v kariérním žebříčku vzhůru, bude pro vás klíčovou roli hrát načasování. K útoku můžete využít zdánlivé letní bezvládí během dovolených.

 

Téměř za sázku na jistotu lze považovat reorganizaci firmy. Je třeba jít jasně, ale zároveň opatrně, a pokud možno, nenápadně za svým cílem. Kariéristé totiž nebývají v kolektivu příliš oblíbení. Pokud budete jako berličku během cesty nahoru používat podrazy, hrozí, že vám ukážou dveře. Naruší se totiž důvěra, která je nezbytná pro dobrý vztah mezi šéfem a podřízeným. Ostatně každý osvícený vedoucí by si měl sám vychovávat nástupce, a rozhodně ne jen jednoho.

 

Na stránkách nového čísla Ekonomu najdete popsaných osm situací z praxe, které jsou, případně se mohou zdát, vhodné k vašemu kariérnímu posunu směrem vzhůru. Doplněné jsou o postřehy zkušených manažerů.

 


 

 

obalka ekonom 292013Návod na to, jak být lepší než šéf, najdete v novém čísle týdeníku Ekonom (č. 29/2013). Přečíst si ho můžete i na iPadu a iPhonu nebo na zařízení se systémem Android.

 

 

Související