Například fanouškovská stránka herce Benedicta Cumberbatche (@cumberbatchweb) má radost aspoň z toho, že už ví, jak bude vypadat drak Šmak, když už v dvouminutové ukázce bohužel nezazněl hlas zbožňovaného herce. Kdo ho zná, může se přidat k jeho zhruba pětatřiceti tisícům followerů.

 

 

 

Na Twitteru se prostě vykecá kde co. A tak na sebe slavná tenistka Martina Navrátilová (@Martina) čerstvě prozradila třeba to, co vidí, když se ve svém rodném Česku vydá na kolo. Zda jde jen o vzpomínkový snímek, či zda se Navrátilová prohání na horském kole po Čechách právě v těchto dnech, se ale můžeme jen dohadovat.

 

 

 

Rozdíl v tom, jak sociální sítě využívají politici v Česku a ve vyspělejším světě, nemůže být krystalicky čistější. Zatímco švédský ministr zahraničí Carl Bildt (@carlbildt) svým dvěma stům tisícům followerů oznámil, jak báječně s českým ministrem Karlem Schwarzenbergem poobědval a poklábosil o společných hodnotách a míru...

 

 

 

… český ministr „kontroval“ maximálně „svým“ populárním falešným profilem (@schwarzenbergk). Ten ale aspoň svých více než dvaadvacet tisíc followerů zásobuje zaznamenáníhodnými postřehy.

 

 

 

Česká diplomacie by si to nicméně měla vyřídit s Googlem. Jak upozornil účet Twiplomacy (@Twiplomacy), záměna České republiky a Čečenska (započatá už dávno a oživená po bombovém útoku v Bostonu) nadále trvá - stačí nechat Google přeložit oficiální twitterovskou stránku parlamentu Čečenské republiky z ruštiny do angličtiny či do češtiny, a uvidíte sami.

 

Související