Dělo lze přes internet napojit na data z meteorologického radaru, aby pracovalo zcela automaticky a začalo "střílet", kdykoli se blíží bouřkové mraky.

Když se blíží bouřka, zhruba každých pět sekund se v jeho spodní části zažehne výbušná směs kyslíku a acetylenu a vydá pořádně hlasitou ránu. Vytvoří se rázová vlna, která údajně zabrání vzniku krup v bouřkových mracích, místo toho se srážky jen vyprší. Například novozélandský výrobce jednoho z protikroupových děl tvrdí na svém webu, že zařízení ochrání oblast do vzdálenosti půl kilometru. Zároveň ale lišácky dodává, že dělo zamezí jen tvorbě nových krup, ale spadnutí těch, které se v mraku už vytvořily ve větší vzdálenosti, zabránit nedokáže.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.