Sentinely se zařadí mezi tisícovku funkčních družic, které obíhají Zemi. Těžko soudit, zda si v roce 1957, kdy byla vypuštěna první družice, někdo dokázal představit, jakým způsobem za pár desítek let ovlivní naše životy a stanou se jejich každodenní součástí.

Envisat pomáhal například s monitorováním škod během přírodních katastrof. Jeho životnost předčasně ukončila porucha a v tuto chvíli za něj adekvátní náhrada chybí. "Pocítili jsme to například po nedávném zemětřesení
v Itálii," říká Volker Liebig, ředitel oddělení Evropské kosmické agentury pro sledování Země. Situace by se měla zlepšit v druhé polovině příštího roku, kdy z evropského kosmo­dromu ve Francouzské Guyaně odstartují první tři Sentinely.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.