Jaro je v plném proudu, ale slečny a paní v největších pražských nočních erotických klubech mají zrovna po sezoně. Tedy přesněji řečeno: skončily jim tradiční velikonoční žně a další nával zákazníků je čeká zase až v srpnu či během vánočních svátků, kdy je česká metropole plná italských turistů.

Tohle železné pravidlo tří vrcholů sezony platí v nočních klubech i navzdory současné krizi, kdy se celý erotický byznys potýká s úbytkem zahraničních návštěvníků či s explozí privátů, které loví klientelu na "dumpingové" ceny sexuálních služeb.

A funguje nejen ve zhruba sedmi desítkách pražských nevěstinců, ale prakticky po celé republice, kde se počet těchto zařízení odhaduje na přibližně osm set (po Praze hlavně v Plzni, Brně, Ostravě a v západním pohraničí).

Pořád něco nového

Například do Showparku v areálu holešovické tržnice v Praze, který je jakýmsi lídrem trhu v kategorii nižší střední třída a přezdívá se mu "sexuální hypermarket", chodí během roku týdně zhruba tři až čtyři tisíce návštěvníků. O velikonocích však podle obchodního šéfa Petra Janouta přichází až 1600 mužů denně čili dvojnásobek. "Říká se, že je krize, ale nám teď počet zákazníků spíše mírně stoupá. Musíme však stále nabízet něco nového," uvedl Janout pro týdeník Ekonom.

Showpark nyní chystá otevření nové stejnojmenné pobočky nedaleko Václavského náměstí, kde je více turistů. A protože je podobně jako priváty zaměřen na méně movitou klientelu, rozhodli se majitelé Showparku čelit jejich konkurenci i hotelem Henri, kde si dívky pronajímají pokoje a vše funguje de facto jako privát.

Pražský Amsterdam

Showpark vznikl v roce 1998 a jeho zakladatelé se inspirovali systémem výkladních skříní s prostitutkami v ulicích Amsterdamu. "Akorát jsme to dali pod jednu střechu," popisuje Janout. Podnik má dnes v portfoliu zhruba dva tisíce dívek, které prošly vstupním pohovorem. Aktivních jsou dnes zhruba čtyři stovky, které si v Showparku najímají volné pokoje z celkem osmapadesáti na libovolný počet nocí (nájem je průměrně 4000 korun na noc).

Týdeník Ekonom - č. 17/2012Tam pak dívky čekají na zákazníky proudící po zaplacení vstupného po chodbách. Co se dál děje za dveřmi pokojů, kromě oficiálně přiznávaného erotického tance, majitel neví. "Můžete všechno, nemusíte nic," říká heslo podniku. Dívky si prý zde za noc vydělají 15 až 20 tisíc korun a kromě nájemného neodvádějí Showparku už nic.


Komu patří největší pražské erotické kluby? Jak chce Praha bojovat proti prostituci? Více se dočtete v posledním vydání týdeníku Ekonom, který vyšel ve čtvrtek 26. dubna, nebo pod odkazem níže:

 

banner 2

 

Související