Mnohé z technologických novinek, které byly představeny v Bruselu, se brzy objeví na trhu. Výrobci slibují, že většina z nich bude seniorům a jejich rodinám cenově dostupná.

Paní Haně je dvaaosmdesát let. Žije v bytě sama. Děti ji navštíví tak jednou za 14 dní. Ale přesto je stále pod dozorem a rodina může být klidná, že se hned dozvědí, kdyby se jí něco stalo. Hodná sousedka? Kdeže, hlídá ji systém senzorů napojených na monitor a telefon. Vigi Fall, zařízení na detekci pádů, bylo jednou z "vychytávek" financovaných Evropskou komisí.
Téměř 20 milionů starších lidí utrpí v Evropě každoročně pád v době, kdy jsou sami doma nebo v domě pro seniory. Jeho tragickým důsledkem může být i smrt. Ročně kvůli následkům pozdě odhaleného pádu umírá až 85 tisíc lidí a dva miliony skončí v nemocnici. "Mnohé by se změnilo, kdyby pomoc přišla včas," upozorňuje Jean-Eric Lundy ze společnosti Vigilio, která vyvinula první domácí detektor pádů.

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.