Stát chystá nepříjemné škrty a vybírá miliardy korun na nových či zvýšených daních. Vinou benevolence k neplatičům a podvodníkům všeho druhu mu ale unikají desítky miliard korun. "Skoro se zdá, že nikdo z politiků a vládních úředníků nevidí, jak se v restauracích a na tržištích krátí tržby, jak se obcházejí předpisy o placení DPH. Nebo že tu desetitisíce a nejspíše statisíce lidí pracují načerno. K tomu bují švarcsystém a i normální živnostníci platí směšně nízké odvody," říká týdeníku Ekonom úspěšný český podnikatel Zbyněk Frolík, majitel firmy Linet. A dodává, že si za tento Augiášův chlév mohu Češi sami. "Skoro každý se při nějaké opravě s řemeslníkem raději na úkor státu dohodne. Něco ušetří, oplátkou nepožaduje účet a instalatér nemusí platit daně. Že pak peníze chybějí v rozpočtu nikoho nezajímá," připomíná podnikatel.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.