Ekonom v iPadu

Ekonom (včetně tohoto článku) si můžete přečíst i na vašem iPadu.

APLIKACI STAHUJTE ZDE.

Od úterý 17. ledna může více než 3,5 milionu uživatelů začít používat svou e-mailovou schránku na serveru Seznam.cz převlečenou do nového kabátu javascriptové aplikace. Jednou z nejvýraznějších změn je psaní nové zprávy - neotvírá se již na nové stránce, ale ve zvláštním okně "nad" elektronickou poštou. Po odeslání není nutné znovu načítat výpis doručených zpráv, čímž se minimalizují datové přenosy.

Po vizuální stránce se Seznam přiblížil svému největšímu konkurentovi Googlu, který upravený Gmail spustil loni v létě. Seznam nabízí navíc možnost přepnout do dvousloupcového rozvržení pošty (jako Microsoft Outlook) - v levém se načítají údaje o odesílateli a předmětu, v pravém text přijaté zprávy. Celkový pohled na výpis doručených zpráv je lehčí a atraktivnější.

Grafika potřebuje vylepšit

Přechod na novou grafiku se však neobešel bez nedostatků - e-maily je sice u Seznamu možné označovat pomocí barevných štítků (Gmail nabízí hvězdičky), ty ale při standardním zobrazení složky doručené pošty nejsou vidět. Nepřehledné je také použití stejného fontu pro předmět i text emailu, není pak čitelné, kde končí jedna část a začíná již druhá.Rovněž velikost samotného fontu nepůsobí příliš elegantně.

Seznam nově implementoval nově funkci "drag & drop", tedy možnost přesouvání více souborů najednou jejich přetažením pomocí myši do cílového souboru. To usnadní nejen rozřazování zpráv do složek, ale především nahrávání více příloh k e-mailu (nyní se musel každý soubor přidávat samostatně).

Nově i pro mobilní telefony

Nový e-mail Seznamu.cz je prozatím spuštěn v testovacím provozu, s ostrým nasazením se počítá na jaře, až budou odstraněny všechny "mouchy".Spolu s tím se počítá se spuštěním i mobilní verze upravené pro používání přes smartphony.

Emailovou schránku si mohou zdarma vyzkoušet všichni uživatelé Seznamu - stačí se přihlásit například přes blog nebo facebookovou stránku serveru. Do několika dní by měl být účet převeden na nové rozhraní, během této doby bude schránka na několik desítek minut nedostupná.

Nový email od Seznamu.cz
Související