Vizovická společnost Rudolf Jelínek koupila v Chile 137 hektarů půdy, na nichž chce postupně vysadit ovocné stromy pro výrobu hruškovice. Informuje o tom týdeník Ekonom v novém vydání, podle něhož leží budoucí sady v blízkosti areálu na výrobu destilátů, který Vizovičtí u městečka Quillón, 400 kilometrů od Santiaga, koupili už v roce 2007.

„Závod na výrobu destilátů v Chile jsme koupili za milion eur, další miliony jsme investovali do modernizace technologie. Nákup pozemků, který jsme dokončili před necelým měsícem, byl velice výhodný. Přišel nás opět jen na miliony eur. Ne víc než pět milionů,“ uvedl pro týdeník Ekonom Pavel Dvořáček, předseda představenstva, generální ředitel a majoritní vlastník společnosti Rudolf Jelínek.

Ze sedmi na deset milionů

Dosud zpracovávala firma v Chile ovoce, hlavně hrušku Williams, jen na základě výkupních smluv od místních lidí. Nyní se rozhodla také pro vlastní sady, i když se samozřejmě firma nechystá v této části Latinské Ameriky úplně osamostatnit od místních dodávek.

Naopak chce rozšířit své výrobní kapacity. V současné době vykupuje Rudolf Jelínek ročně až 25 milionů kilogramů ovoce, z toho sedm milionů v Chile. V budoucnu plánuje celkem zpracovávat deset milionů kilogramů chilského ovoce, přičemž 40 až 50 procent by bylo z vlastních sadů.

„Chile nás oslovila stabilním právním systémem a podnikatelským prostředím, proto tu dál investujeme,“ vysvětlil Ekonomu Pavel Dvořáček. 


Více se dočtete v novém vydání týdeníku Ekonom, který vyšel ve čtvrtek 10. listopadu, nebo pod odkazem níže:

banner 2

Související