Brněnská IT společnost Ecommerce.cz, která vytváří mimo jiné počítačové programy pro sázkové společnosti, se poslala do konkurzu. Vyplývá to ze záznamu v insolvenčním rejstříku ze dne 26. října. Z dokumentů vyplývá, že společnost má závazky po lhůtě splatnosti ve výši téměř 20 milionů korun a objem pohledávek převyšuje souhrn majetku. Celková výše závazků dosahuje 56 milionů korun.

Představitelé společnosti se k návrhu odmítli vyjádřit, pouze potvrdili podání návrhu. Pavel Šmíd z Advokátní kanceláře Šmíd, která firmu zastupuje, redakci týdeníku Ekonom slíbil poslat oficiální vyjádření představenstva, ale ani po třech dnech ho redakce Ekonomu neobdržela.

Významný dodavatel pro stát

Firma se dostala do potíží již v loňském roce kvůli problémům sázkové společnosti Sazka. Proto již v závěru loňského roku propustila 50 lidí a snažila se přeorientovat na středoevropské trhy. V březnu letošního roku navíc převzal řízení společnosti krizový manažer Richard Kolárik ze Slovenska.

Ecommerce.cz je také významným dodavatelem spisových služeb a informačních systémů pro státní úřady, například pro Státní zemědělskou a potravinářskou inspekci, Ústavní soud nebo Ústřední kontrolní a zkušební ústav zemědělský. Mezi významné klienty patří také Tipos, ČEZ, ministerstvo vnitra, Česká pošta nebo Telefónica Czech Republic.

Ještě v roce 2009 měla firma 130 zaměstnanců a 150 milionů korun obrat, v loňském roce klesl obrat na 45 milionů. Na začátku října propustila firma většinu zaměstnanců.

Související