Město pro byznys 2011

Jihočeský kraj:

1. Třeboň (vloni 3.)

2. Písek (1.)

3. Jindřichův Hradec (11.)

Třeboň zažívá poměrně úspěšné období. Minulý týden získala titul Nejlepší lázeňské místo a Nejlepší lázeňské zařízení roku, ve středu k němu přidali prvenství v regionálním kole srovnávacího průzkumu Město pro byznys v Jihočeském kraji.

Oproti minulému roku si město polepšilo ze třetího místa na první. K triumfu Třeboni pomohla nízká míra nezaměstnanosti, která je s 5,4 procenta jednou z nejnižších na jihu Čech.

Město se také zapojilo do projektu Města v rozletu, kde spolupracují s trojicí rakouských radnic. „Jsme orientováni hlavně na turistiku a cestovní ruch a snažíme se, aby podmínky pro podnikatele byly co nejlepší,“ říká starosta Třeboně Jiří Houdek. S tím však nesouhlasí někteří podnikatelé. „Osobně si myslím, že přístup radnice k firmám by se mohl zlepšit,“ myslí si Karel Hanyk, ředitel společnosti U+M Servis na výrobu a prodej zemědělské techniky.

„Vítězství v průzkumu chceme využít k tomu, abychom do regionu nalákali  více podnikatelů,“ uzavírá Houdek. Zároveň by chtěl změnit také webové stránky radnice, jelikož v této kategorii Třeboň v průzkumu propadla. Do budoucna město plánuje opravy silnic, výstavbu golfového hřiště a oživení historického centra města.

Skokan roku

Loni první Písek klesl o jednu příčku níže. Místostarosta Vojtěch Bubník při přebírání stříbrného ocenění uvedl, že se radnice snaží podnikatelům především nepřekážet a vycházet jim vstříc v jejich přáních. Velmi dobře si město vedlo v oblasti kvality veřejné správy, která hodnotí mimo jiné počet strážníků, kapacitu mateřských škol či elektronickou komunikaci radnice.

Třetí Jindřichův Hradec by zasloužil označení „skokan roku“, protože v loňském ročníku obsadil až 11. místo. Starosta Stanislav Mrkva přiznává, že od loňska kompletně změnili fungování radnice. „Jsem rád, že se to projevilo v průzkumu,“ uvedl při vyhlašování. Město letos bodovalo hlavně v oblasti kvality veřejné správy a lokality.

Unikátní průzkum Město pro byznys hodnotí 205 měst a 22 pražských obvodů podle 50 kritérií v šesti oblastech podnikání. Partnery srovnávacího průzkumu, jenž vyhlašuje týdeník Ekonom, jsou zpracovatel výzkumu agentura Datank a společnost Eurovia CS.


Foto: Vítězové Ceny týdeníku Ekonom Město pro byznys Jihočeského kraje 2011:

 

Zleva: Místostarostka Písku Hana Rambousová a písecký místostarosta Vojtěch Bubník (2. místo), starosta Třeboně Jiří Houdek a místostarostka Terezie Jenisová (1. místo Města pro byznys Jihočeského kraje 2011) a starosta Jindřichova Hradce Stanislav Mrkva (3. místo).

Související

Zaujal vás článek? Pošlete odkaz svým přátelům!

Tento článek je odemčený. Na tomto místě můžete odemykat zamčené články přátelům, když si pořídíte předplatné.

Odkaz pro sdílení:
https://ekonom.cz/c1-53187310-nejlepsim-mestem-pro-byznys-na-jihu-cech-je-trebon