Výrobním a technickým ředitelem společnosti Poděbradka, jež má stejné vlastníky jako Karlovarské minerální vody, se stal Daniel Patka, bývalý generální ředitel a předseda představenstva firmy Iveco Czech Republic.

Zjištění týdeníku Ekonom potvrdila Bibiana Beňová, mluvčí firmy Karlovarské minerální vody, jež je největším producentem minerálek a balených vod v České republice.

Daniel Patka, odborník na konstrukci autobusů, se narodil v roce 1966. Po studiích dopravní a manipulační techniky na Strojní fakultě ČVUT Praha nastoupil v roce 1989 do tehdejší vysokomýtské Karosy jako technik. Byl vedoucím konstrukce podvozku, hlavním konstruktérem a ředitelem vývoje.

Později zodpovídal za konstrukci linkových autobusů celé mezinárodní skupiny Iveco – Irisbus, do které nyní vysokomýtská továrna spadá. Osobně řídil například veškerý vývoj autobusů typu Crossway a Arway, které dnes patří ke klíčovým výrobkům skupiny.

Nečekaný odchod z Iveca

V roce 2007 se Daniel Patka stal ve Vysokém Mýtě generálním ředitelem. Vystřídal dlouholetého šéfa Karosy Rudolfa Černého, který odešel do důchodu. Zároveň tehdy došlo ke změně názvu – z Karosy se stala společnost Iveco Czech Republic.

Daniel Patka hovoří italsky, francouzsky, rusky a anglicky. Je ženatý a má tři děti. Z čela společnosti Iveco CR byl nečekaně odvolán na začátku letošního roku; jeho nástupcem se stal Pavel Pachovský.

Související