Výrazným zeštíhlováním prochází společnost Ahold, která v tuzemsku provozuje hypermarkety Hypernova a supermarkety Albert. Kromě toho, že v létě uzavře jednadvacet ztrátových obchodů, což s sebou nejspíše přinese propouštění v několika regionech, dopadly změny »potichu« také na pražskou centrálu společnosti. Týdeníku Ekonom to potvrdil ředitel komunikace Aholdu Libor Kytýr.

»Provedli jsme reorganizaci a zrušili sto pracovních míst. Propustili jsme asi čtyřicet zaměstnanců,« řekl Kytýr Ekonomu s tím, že důvodem reorganizace bylo zefektivnění práce podpůrných oddělení firmy.

Kytýr rovněž uvedl, že odcházející zaměstnanci obdrželi odstupné podle odpracovaných let ve firmě a externí personální společnost jim pomáhá při hledání dalšího pracovního uplatnění.

Ahold v posledních letech vykazuje v Česku ztráty. Předloni sice snížil prodělek na 434 milionů z 1,19 miliardy korun v roce 2006, ztráty z předchozích let ale činily na konci 2007 dalších 3,9 miliardy. Loňské výsledky ještě společnost nezveřejnila.

Související