Je pro vás bitcoin byznysovou příležitostí - jako investice, platidlo, či jinak?

Investice do bitcoinu

Kvido Štěpánek
Kvido Štěpánek
byznysmen a majitel firmy Isolit‑Bravo
Absolutně ne. Je to ostuda a vřed na tváři dnešní doby - lidé chtějí zbohatnout na nesmyslu.
Magdalena Souček
Magdalena Souček
vedoucí partnerka EY v České republice
Příležitost pro byznys zde určitě je. V tuto chvíli již řadě technologických star-upů i velkých finančních institucí pomáháme pochopit regulatorní, právní, účetní a daňové nástrahy kryptoměn v situaci, kdy neexistuje téměř žádná specifická úprava.
Petr Bartoň
Petr Bartoň
jednatel Lundegaard
Princip blockchainu má určitě svou budoucnost, zabývají se jím již velké (nejen) finanční instituce. Jako osobní investiční příležitost jsou kryptoměny zajímavé, ale zatím velmi rizikové, je nutné počítat i se ztrátou celé investice.
Václav Dejčmar
Václav Dejčmar
podnikatel, investor a filantrop
Je zde možnost, nikoliv jistota, že bitcoin převezme funkci nového uchovatele bohatství podobně jako kdysi zlato. Čili je stále rozumné malou část portfolia investovat tímto směrem. Není moc aktiv, kde je šance na zhodnocení v tisícovkách procent.
Vítězslav Bican
Vítězslav Bican
ředitel Channel Crossings
Zatím není. Jako investice je pro naši firmu příliš rizikový. A pro roli platidla je uživatelů zatím příliš málo, takže je používán spíše jako PR aktivita.
Karolína Topolová
Karolína Topolová
generální ředitelka AAA Auto
Na ivestice či placení je bitcoin příliš rozkolísaný. Dá se na něm vydělat, ale je to spíše dílem náhody. Pro mě je tedy příliš rizikový.
Jindřich Fikar
Jindřich Fikar
majitel čokoládovny Fikar
To je stejné jako otázka :" Je pro Vás Zeman přijatelný..." Pro myslícího člověka je bitcoin v současné době a podobě nesmysl.
Pavel Koutný
Pavel Koutný
ředitel rodinné oděvní firmy Koutný
Určitě není, některé země již zvažují, že kryptoměny nepovolí. Prozatím je to spekulace, čemuž napovídají obrovské cenové výkyvy.
Petr Kocian
Petr Kocian
generální ředitel NeoVize Group
Ne. Asi jsem příliš konzervativní.
Arthur Braun
Arthur Braun
advokát a managing partner v bpv Braun Partners
Proč zrovna do Bitcoinu? Existuje stovka kryptoměn, nikdo nemůže tušit, jaká se prosadí. Investice tohoto druhu je v současné době spekulativní záležitost. Ale věřím, že v budoucnu budou existovat mnohem výkonnější platební systémy než dnes.
Evžen Korec
Evžen Korec
generální ředitel firmy Ekospol
Investice do kryptoměn je velmi riziková. Pokud má někdo dostatek volných peněz, tak by je měl investovat spíše do nemovitostí. Vhodně zvolený byt totiž svému majiteli přinese pravidelný až pětiprocentní roční výnos bez většího rizika.
Martin Lipert
Martin Lipert
zakladatel eReading.cz, CEO v Team Business, s.r.o.
Určitě, ale nejzásadnější efekt vidím v tom, že kryptoměny změní svět. Finanční sektor se třese již nyní a co teprve až si lidé řeknou, že za zaplacené daně nedostávají ekvivaletní služby od státu a kryptoměny jim snadno nabídnou paralelní ekonomiku.
Šárka Litvinová
Šárka Litvinová
spolumajitelka společnosti Asiana
Není.
Související