Jednoduše řečeno, certifikát potvrzuje, že Aktuálně.cz, Hospodářské noviny a Ekonom jsou postaveny na skutečně profesionální a nezávislé novinářské práci. Certifikují se novinářské standardy, postupy práce, ověřování informací, práce s nimi apod. Výsledkem je zevrubná zpráva o transparentnosti, kterou následně posuzuje nezávislý auditor, společnost Deloitte.

„Důvěryhodnost založená na kvalitním obsahu je základní hodnotou společnosti Economia a jejích titulů. Certifikát JTI objektivně dokazuje, že jdeme správnou cestou. Je to vzkaz našim čtenářům, že se na kvalitu obsahu našich titulů mohou opravdu spolehnout, což je v době značného informačního balastu, fake news a rostoucí role AI v jejich generování stále důležitější. Je to také ujištění pro naše inzertní partnery, že spolupracují s důvěryhodnými a profesionálními médii,“ říká Lenka Černá, generální ředitelka Economie.

Journalism Trust Initiative je jistotou pro inzerenty i technologické platformy, že své jméno spojují s obsahem, který je důvěryhodný. Cílem je, aby se tato certifikace stala celosvětově vnímanou a respektovanou značkou, která oddělí kvalitní informace od dezinformací a zpráv, u kterých nelze určit, zda jsou pravdivé a relevantní.

Celý proces získání JTI certifikátu byl velmi náročný a trval několik měsíců. Certifikát udělený třem titulům mediálního domu Economia je k dispozici na webových stránkách JTI. Certifikát byl udělen v roce 2024 a jeho platnost je dva roky.

Související