V dnešním vydání právních novinek se opět zaměříme jak na nové legislativní návrhy, tak i zajímavá soudní rozhodnutí. Kristýna Faltýnková se konečně dočkala návrhu nové vyhlášky o dražbách, a také poví něco o novém zdanění nemovitostí. Martin Frolík pak prozkoumá, jestli tyto naše podcasty náhodou nebudou nově vyžadovat povolení k lobbistické činnosti s ohledem na divoký návrh zákona o lobbingu (# „sdílejte, i když to nezakážou!“), a o kolik podraží notáři. Na závěr se podíváme také na přehršel dotací, které chystá Ministerstvo zemědělství.

A judikáty? S Ústavním soudem si osvěžíme aplikaci principu „nemo tenetur“ na křivou výpověď (Nález Ústavního soudu ze dne 15. listopadu 2022, sp. zn. IV. ÚS 1536/22), jakož i to, že soudy by neměly ve věcech výchovy dětí používat „šalamounská“ řešení (Nález Ústavního soudu ze dne 29. listopadu 2022, sp. zn. IV. ÚS 412/22), nebo proč může po operátorech policie vyžadovat kopii vaší SIM karty (Nález Ústavního soudu ze dne 29. listopadu 2022, sp. zn. IV. ÚS 412/22).

Podcasty s názvem Právní novinky si můžete poslechnout také na SpotifyGoogle Podcasts nebo Apple Podcasts.

Moderátory série podcastů s názvem Právní novinky jsou právník a specialista na compliance & regulatory problematiku Martin Frolík a advokátka Kristýna Faltýnková.

Další novinky ze světa práva můžete sledovat na LinkedInu PRK Partners, kde se jim pravidelně věnujeme.

Podcast Právní novinky vzniká ve spolupráci s advokátní kanceláří PRK Partners.

Související