Nový občanský zákoník zakotvil v § 2913 právní úpravu tzv. smluv s ochranným účinkem vůči třetím osobám, přičemž podstata jmenovaného institutu spočívá v tom, že za určitých okolností může být poškozené třetí osobě přiznáno právo domáhat se náhrady vlastní škody z cizí smlouvy, tedy ze smlouvy, jíž vůbec není smluvní stranou, a to proto, že smluvní strany přebírají jisté ochranné povinnosti, nebo povinnosti péče, vůči právě takovým třetím osobám.

Tento na první pohled komplikovaný a nejasný institut, přesto s mnoha praktickými dopady do běžných společenských, potažmo právních, vztahů a běžného života, se stává ústředním tématem prvního podzimního dílu již třetí sezony podcastu Právo k ranní kávě.

Jmenovanou problematikou vás provede zkušený moderátor a seniorní právník AK PRK Partners Martin Frolík, společně se svým hostem, akademikem a of counsel AK PRK Partners, Petrem Bezouškou.

Podcasty s názvem Právo k ranní kávě si můžete poslechnout také na SpotifyGoogle Podcasts nebo Apple Podcasts.

Moderátorem série podcastů s názvem Právo k ranní kávě je právník a specialista na compliance & regulatory problematiku Martin Frolík.

Další novinky ze světa práva můžete sledovat na LinkedInu PRK Partners, kde se jim pravidelně věnujeme.

Podcast Právo k ranní kávě vzniká ve spolupráci s advokátní kanceláří PRK Partners.

Související