Pokud dnes zákazník reklamuje zboží během prvních šesti měsíců od jeho koupě, automaticky se předpokládá, že vadné bylo už v době prodeje. Pokud by chtěl obchodník reklamaci v této lhůtě zamítnout, musel by prokázat opak. Důkazní břemeno je totiž na jeho straně a zákazník je první půlrok ve výhodnějším postavení. Uvedená lhůta by se přitom měla v budoucnu prodloužit na jeden rok. Celková záruční doba zůstane až na několik výjimek i nadále dvouletá. Počítá s tím novela občanského zákoníku, která je v připomínkovém řízení. Do českého právního řádu promítá dvě nové evropské směrnice upravující pravidla prodeje zboží a poskytování digitálního obsahu a služeb.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.