Bankovní daň, nebo odvod dividend bank do speciálního fondu? Vládní ČSSD a hnutí ANO se přou o parametry dodatečného zatížení bank. Obojí vypadá podobně, obojí by mělo i podobný výnos pro rozpočet. Ale pro věřitele holdingu Agrofert, který založil a dlouho vlastnil premiér Andrej Babiš, i pro věřitele sociální demokracie by to rozhodně stejné nebylo.

ČSSD má stamilionové dluhy u Fio banky. Tu by však stranou navržená progresivní bankovní daň nepostihla ve své nejvyšší sazbě. Že by ale strana při nastavování parametrů daně brala ohled na své věřitele, ekonomický expert ČSSD Michal Pícl odmítá: "Systém progresivního danění prosazuje ČSSD dlouhodobě. Je totiž postaven na myšlence takzvané vertikální spravedlnosti, jež je založena na pozitivní redistribuci bohatství ve společnosti. S vámi uváděnými spekulacemi to nemá nic společného."

Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.