Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Výnos investičního portfolia týdeníku Ekonom je po roce a čtvrt na rekordních takřka 20 procentech. Jde o 43 063 korun před zdaněním a poplatky, ale po zohlednění kurzových pohybů. Čistý výdělek je zhruba 34 tisíc korun. I to je pěkná suma, která by zpříjemnila letní dovolenou.

Prozatím se ale výběr zisků nekoná. Ekonom se do burzovních investic pustil teprve před 15 měsíci. Cesta k milionům chce čas a trpělivost. Příkladem je Amazon. Globální e-shop vstoupil na burzu v květnu 1997. Tehdy investovaných tisíc dolarů do jeho akcií se do dnešního dne zhodnotilo velmi výrazně, zhruba na 1,3 milionu dolarů. To je výnos více než 130 tisíc procent.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.