Ekonom se rozhodl hledat výnos na burze. Vybrali jsme konkrétní akciové tituly pro hypotetické portfolio v hodnotě za necelý čtvrt milion korun.

Síla čínského spotřebitele hýbe světovou ekonomikou. Jen málo globálních firem si může dovolit ignorovat trh, kde žije téměř 1,4 miliardy lidí. Poptávka pětiny lidstva samozřejmě hraje roli v tom, jak se těmto podnikům a jejich akciím daří.

Své ví Apple i Starbucks. Zatímco výrobce mobilních telefonů v Číně hlásí pokles poptávky, kavárenský řetězec je na tom přesně naopak. Starbucks vykázal v posledních třech měsících loňského roku růst tržeb v čínských provozovnách o jedno procento. O chlup zažehnal obavy, že narazí jako Apple.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Víte, že…

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod

  • nezobrazují se jim reklamy
  • mohou odemknout obsah kamarádům
  • mohou prohlížet online archiv
Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.